Södra Judo Open I 2018-02-03 Torvalla Haninge

Viktklasser

Resultat

HV-78B (3)
1.Konstantin KARPOVÅlands Judoklubb, Maarianhamina
2.Nicklas BRUSKEEkerö Budo
3.Fredrik SCHULZEUppsala JK
HV-73A (4)
1.Silviu CRISTIANVästbo JK
2.Daniel DETTERBERGAlingsås JK
3.Gustav DE AMARALÅkersberga JK
4.Mikael PORTAMOBålsta JK
HV-81A (5)
1.Kenneth LARSSONSPIF Judo
2.Peter WENSBERGNacka JK
3.Grégory KLEINSödertälje JK
4.Harald LUNDIppon, Loimaa
5.Magnus HELLSTRÖMRättviks JK
HV-90A (5)
1.Dejan COLICNorrköpings JK
2.Jimmy ANDERSSONNorrköpings JK
3.Anders KARLSSONVästbo JK
4.Nicolai STUHRAmager Judo
5.Frank JOSEFSSONVästbo JK
HV-90B (4)
1.Patrik MOLINTierps JK
2.Magnus PERSSONTierps JK
3.Andreas MESCHKENacka JK
4.Kent BERGSTRÖMVästbo JK
U9-2 (3)
1.Muhammad BALAYEVMagas
2.Cornelius ISBERGStockholms JK
3.Adriana PORUBLEVSPIF Judo
U9-3 (4)
1.Wille ANDERSSON MORÉNKarlstad JK
2.Louis GIORGIIK Södra
3.Elton LUNDHSaltsjö JK
4.Lilye WALLINHavsörnens JK
U9-1 (3)
1.Theo HÖRNERTierps JK
2.Mira WÅHLANDERHavsörnens JK
3.Jenna CEDERBERG PERSSONTyresö Judo & Jujutsuklubb
U11-2 (4)
1.Samir BALAYEVMagas
2.Filip HOFLINIK Södra
3.Alexandra CEDERBLADStockholm Judo Dojo
4.Ida STEINERKnivsta JK
U11-3 (4)
1.David HORNEMANIK Södra
2.Petter TANDEStockholms JK
3.Sabin CRISTIANVästbo JK
4.Oscar ALMSaltsjö JK
U11-4 (4)
1.Abdul-aziz DAURBEKOVMagas
2.Ramadan MAMEDOVÅkersberga JK
3.Theo KÄRFSTEDTKristinehamns JK KFUM
4.Ted FALKSPIF Judo
U11-5 (4)
1.Sofia CORDOVASPIF Judo
2.Stella SPRUCHTumba JK
3.Hanna MATTSONIK Södra
4.Nellie WALLQUIST RUNNSTRÖMHavsörnens JK
U11-6 (4)
1.Rufus THOMÉTyresö Judo & Jujutsuklubb
2.Sebastian SAMUELSSONSPIF Judo
3.Mattis NORMARK MONQVISTTierps JK
4.Albin WILLERSHavsörnens JK
U11-7 (3)
1.Leo PEHRSONIK Södra
2.Casper LENNGRENTumba JK
3.Alex WESTERKnivsta JK
U11-8 (4)
1.Daniil KARPOVÅlands Judoklubb, Maarianhamina
2.Vera KARLSSON/GÅRLIDJudo Arvika
3.Alice STENBERGSPIF Judo
4.Nathalie MOLINSaltsjö JK
U11-9 (4)
1.Rasul GALAEVMagas
2.Emma HELMERSSONUppsala JK
3.Rebecca BUCKHOLTSPIF Judo
4.Dounja DJEBBARIK Södra
U11-1 (4)
1.Maria-Louisa PFEIFERÅlands Judoklubb, Maarianhamina
2.Carmelina ELDINGHavsörnens JK
3.Jakob SKOGSBERGEkerö Budo
4.Linnéa STEINERKnivsta JK
U11-10 (4)
1.Marsel TSIKHAMIRAUIK Södra
2.Movsar PLIJEVMagas
3.Ludwig SKARINNorrköpings JK
4.Alexander SOMATumba JK
U11-11 (4)
1.Theo OLSSONSaltsjö JK
2.Gabriel GEVRYIEMärsta JK
3.Hugo OIVATierps JK
4.Leon KITANASPIF Judo
U11-12 (4)
1.Hanna BABULFATHIK Södra
2.Mira KÖRDELTrollhättans JK
3.Liwia WALLINHavsörnens JK
4.Alva ERICSONSPIF Judo
U11-13 (4)
1.Erik ROSENKRANSIK Södra
2.Kalle MATTSSONStockholms JK
3.Anton OFNERSPIF Judo
4.Absel ALRAWIHavsörnens JK
U11-14 (3)
1.Isak WERNERTumba JK
2.Elias MOSTADKristinehamns JK KFUM
3.Gabriel HÖRNERTierps JK
U11-15 (4)
1.Anton PRANJICKristinehamns JK KFUM
2.Aron LINDQVISTKristinehamns JK KFUM
3.Elias GRUFMANÅkersberga JK
4.Temuujin MOLOMTumba JK
U11-16 (4)
1.Emilia BINIHavsörnens JK
2.Tuva WALDENSTRÖMHavsörnens JK
3.William HÖRNERTierps JK
4.Alva WERNERTumba JK
F13-2 (4)
1.Tara BABULFATHIK Södra
2.Alvida ÖSTERMANTäby JK
3.Paulina LARSSONSPIF Judo
4.Emmy LINDVALLHavsörnens JK
F13-3 (4)
1.Weronika GALATZIK Södra
2.Alma LENGYELIK Södra
3.Moa FLODMANTäby JK
4.Emelie GRANUDDLandvetter JK
F13-4 (3)
1.Wilda WITTGRENJK Aktiv
2.Vilja KÖRDELTrollhättans JK
3.Nora WINTERUppsala JK
F13-5 (2)
1.Linnea GRANVOLDBorlänge JK
2.Alva BERGSTRÖMVästbo JK
F13-1 (5)
1.Laura SCHNEIDERSödertälje JK
2.Dayana ORTIZStockholms JK
3.Wilma LUNDHSaltsjö JK
4.Meyssem DJEBBARIK Södra
5.Freja VELANDERTrollhättans JK
P13-2 (5)
1.Julian DAHLQVISTÅkersberga JK
2.Torstein BREKKE-JENSSENIppon, Loimaa
3.Malte RIBBINGUppsala JK
4.Ben RABINOWICZSPIF Judo
5.Edwin LINLÖFTäby JK
P13-3 (5)
1.Henry GHISLERStockholms JK
2.Linus NORLINSaltsjö JK
3.Erik EKBERGOxelösunds JK
4.Sixten DANIELSSONJudo Arvika
5.Joakim ESSEBROÅkersberga JK
P13-4 (5)
1.Alexander MÅRLÖVStockholms JK
2.Viggo HELLERGÅRDIK Södra
3.André FERREIRAÅkersberga JK
4.Alx PERSSONTierps JK
5.Hugo FORSELIUSSaltsjö JK
P13-5 (5)
1.Vincent LUNDBERGStockholms JK
2.Truls LINHÄLLUppsala JK
3.Frank BRINGBYTäby JK
4.Emilio SANTumba JK
5.Otto SJÖLINGÅkersberga JK
P13-6 (5)
1.Leo ANDERSSON MORÉNKarlstad JK
2.Kerim GALAEVMagas
3.Nils FREDRIKSSONTäby JK
4.Sebastian LINDBÄCKÅkersberga JK
5.Hubert GALATZIK Södra
P13-7 (5)
1.Vidar LOVANGLinköpings JK
2.Djabrail IBRAGIMOVSöderhamns JK
3.Mattias JOBSBorlänge JK
4.Alexander NORBERGIK Södra
5.Oskar SKOGSBERGEkerö Budo
P13-8 (5)
1.Pontus WERNERLandvetter JK
2.Vincent DAHLQVISTÅkersberga JK
3.Matti HELLBLOMUppsala JK
4.Viktor BÅÅTHEIK Södra
P13-9 (5)
1.Slava AKIMOVSPIF Judo
2.Luka TRIFKOVICStockholms JK
3.August GAMRELLIK Södra
4.Casper REIMERKristinehamns JK KFUM
P13-1 (5)
1.Oscar ERIKSSONBorlänge JK
2.Love HELLERGÅRDIK Södra
3.Mikael BRUSKEEkerö Budo
4.Aleksei MOROZOVSPIF Judo
5.Alexander MERDZANTumba JK
P13-10 (5)
1.Emil JABYEVLugi JK
2.Filip JOHANSSONIK Södra
3.Sebastien PORUBLEVSPIF Judo
4.Samuel HOFLINIK Södra
5.Simon PERSSONJudo Club Sundsvall
P13-11 (5)
1.Hamzat AMKHADOVSöderhamns JK
2.Ludvig STJERNFELDTUpplands Väsby JK
3.Nikola COLICNorrköpings JK
4.Florin-cristian GHEORGHESödertälje JK
F15-48 (4)
1.Felicia GRANUDDLandvetter JK
2.Tyra LOVANGLinköpings JK
3.Stella BUCHMAYERSPIF Judo
4.Ally JOSEFSSONVästbo JK
F15-52 (2)
1.Hillevi KARLSSONLugi JK
2.Malou WALLENTINIK Södra
F15-57 (3)
1.Vilma ÖBERGStockholms JK
2.Nellie ERNSTJK Aktiv
3.Clara MAGNUSSONSPIF Judo
F15-63 (3)
1.Nataly BAZANStockholms JK
2.Vanessa ROSBÄCKÅlands Judoklubb, Maarianhamina
3.Jennifer TÖRNROSBollnäs JK
F15+63 (2)
1.Nataly BAZANStockholms JK
2.My CHRISTENSENKöpings JK
P15-38 (10)
1.William EKEROTHKarlstad JK
2.Alexander MÅRLÖVStockholms JK
3.Henry GHISLERStockholms JK
3.Vincent LUNDBERGStockholms JK
5.Elias DECKERÅkersberga JK
5.Hugo ELIASSONTäby JK
7.Aslan MATAEVSöderhamns JK
7.Carl PERSSONStockholm Judo Dojo
P15-42 (4)
1.Leo ANDERSSON MORÉNKarlstad JK
2.Kim ASPELINIK Södra
3.Tor KARLBERGÅkersberga JK
4.Julius ALTHOFFStockholm Judo Dojo
P15-46 (11)
1.Martin BREKKE-JENSSENIppon, Loimaa
2.Ilya MYADININSPIF Judo
3.Muslim TSOLOEVMagas
3.Alexander CREMERStockholms JK
5.Ville MATTSSONStockholms JK
5.Capsper CNATTINGIUSHavsörnens JK
7.Soma SCHNEIDERSödertälje JK
7.Luka TRIFKOVICStockholms JK
P15-50 (5)
1.Max CHRISTIANSSONGöteborgs JK
2.Adam AMANBAEVSPIF Judo
3.Vilhelm HELJASVAARAÅkersberga JK
4.Emil WIKMANÅkersberga JK
5.William SJÖBLOMUppsala JK
P15-55 (9)
1.Beiron BANFFYIK Södra
2.Hannes HEDENBLADJK Aktiv
3.Rasmus JIMMERHOLTIK Södra
3.Emil LINDGRENHavsörnens JK
5.Samir TURSUNOVÅkersberga JK
5.Isaac SVEDBERG HOLMBERGUpplands Väsby JK
7.Isac MILTONTäby JK
7.Martin HOVERHJELMTäby JK
P15-60 (5)
1.Benjamin GONZALEZOxelösunds JK
2.Elmo REBICMariestads JK
3.David JOHANSSONIK Södra
4.Edvin PERNÄNG THORMODSENSPIF Judo
5.Temuulen MOLOMTumba JK
P15-66 (3)
1.Liam SPIBEYUppsala JK
2.Arvid PAGSTEDTFrövi JK
3.Edvin HARGINGEkerö Budo
F18-52 (3)
1.Gretha ÖSTLINDJK Aktiv
2.Hillevi KARLSSONLugi JK
3.Tindra WESTERLandvetter JK
F18-63 (7)
1.Maya RIBEIRO NOVAISSPIF Judo
2.Melina ARAMBUROLandvetter JK
3.Nataly BAZANStockholms JK
3.Mathilda ÅKESSONRättviks JK
F18-70 (4)
1.Jennifer ERNSTGöteborgs JK
2.Daphne BLOMMÉSödertälje JK
3.Elin MARTIKAINENBålsta JK
4.Michelle TIEMANSaltsjö JK
P18-46 (3)
1.Martin BREKKE-JENSSENIppon, Loimaa
2.Felicia GRANUDDLandvetter JK
3.Adam LACHNERIK Västra Mölndal
P18-50 (2)
1.Max CHRISTIANSSONGöteborgs JK
2.Axel KARLBERGÅkersberga JK
P18-55 (3)
1.Heydar PASHAEVNacka JK
2.Oscar GUSTAVSSONKristinehamns JK KFUM
3.David AHLQVISTSödertälje JK
P18-60 (9)
1.Kevin ASPELINIK Södra
2.Linus HÖGLUNDÅlands Judoklubb, Maarianhamina
3.Eiric AARDALSBAKKEÅkersberga JK
3.Hugo GUSTAFSSONLandvetter JK
5.Halid MATAEVSöderhamns JK
5.Johannes SEGERSTENStockholms JK
7.Kalle OLHANSLandvetter JK
7.Wilhelm STEINBECKSödertälje JK
P18-66 (10)
1.Pontus BLOMSTRANDIK Södra
2.Jakob STENBRINKUppsala JK
3.William LINDBLADLandvetter JK
3.Jacob LACHNERIK Västra Mölndal
5.William DÖÖSNacka JK
5.Albin MÄNTYLÄUppsala JK
7.Simon LARSSONSödertälje JK
7.Albin WIKKristinehamns JK KFUM
P18-73 (6)
1.Joel HEDENBLADJK Aktiv
2.Melker LJUNGQVISTJK Aktiv
3.Iosebi KRATSASHVILISödertälje JK
3.Erik WRETBORNIK Västra Mölndal
P18-81 (5)
1.Victor ÖBERGStockholms JK
2.David VEZENKOSKINorrköpings JK
3.William WESTERLandvetter JK
4.Movitz MALMLUNDTäby JK
5.Oscar HOLMQVISTÅkersberga JK
D21-70 (3)
1.Melina ARAMBUROLandvetter JK
2.Daphne BLOMMÉSödertälje JK
3.Jennifer LUNDGRENSeiryoku Zenyo Judo Sala
H21-60 (3)
1.Hugo GUSTAFSSONLandvetter JK
2.Linus HÖGLUNDÅlands Judoklubb, Maarianhamina
3.David AHLQVISTSödertälje JK
H21-66 (3)
1.Samuel ALMIK Södra
2.William LINDBLADLandvetter JK
3.Luke WALMSLEYNacka JK
H21-73 (7)
1.Simon PARKERIK Södra
2.Melker LJUNGQVISTJK Aktiv
3.Johan STEINERKnivsta JK
3.Joel HEDENBLADJK Aktiv
D-ÖV (4)
1.Emma EKSELLTierps JK
2.Lotta HÖRNERTierps JK
3.Jozephine ÖDEHN
4.Leona SKÖLDHavsörnens JK
D-52 (3)
1.Gretha ÖSTLINDJK Aktiv
2.Jojo STALKE NILSSONNorrköpings JK
3.Emma NILSSONSeiryoku Zenyo Judo Sala
H-ÖV (2)
1.Kevin NESTORNorrköpings JK
2.Mårten THURESSONBålsta JK
SN-2 (4)
1.Jacob JACOB
2.Sofie LERINIK Södra
3.Maria ANDERSSONVasastans Judo
4.Ludwig RÖSSELHARTIK Södra
SN-3 (3)
1.Galina BIBIKVasastans Judo
2.Alf ALF
3.Jenny WODEIK Södra
SN-4 (4)
1.Barsam ZEKIIK Södra
2.Daniel SJÖBLOM
3.Mikael LANDÉNVasastans Judo
4.Axel AXELIK Södra
SN-5 (4)
1.Johan HÖRNEFELDTVasastans Judo
2.Christer HILLBORGVasastans Judo
3.Bernabe BERNABE
4.Krister HOLMLUNDIK Södra
SN-6 (3)
1.JS JS
2.Michaela JOHANSSONIK Södra
3.Ritta VENÄLÄINENVasastans Judo
H-73 (6)
1.George JOHANSSONLugi JK
2.Lars BERGSTRÖMÅkersberga JK
3.Christian LEMONSödertälje JK
3.Gantulga DASHDORJSPIF Judo
H-81 (8)
1.Oscar PERTELSONChikara, Helsinki
2.Harald LUNDIppon, Loimaa
3.Alf CARLSSONFalu JK
3.William WESTERLandvetter JK
5.Grégory KLEINSödertälje JK
5.Philip ANDERBERGUppsala JK
7.Kevin PETTERSSONUppsala JK
7.Patrik LARSSONTierps JK
H-90 (3)
1.Kevin NESTORNorrköpings JK
2.Jimmy ANDERSSONNorrköpings JK
3.Nicolai STUHRAmager Judo
SN-1 (3)
1.Alexander GARDSJÖKristinehamns JK KFUM
2.Jonathan JONATHAN
3.Mikael JÄRSÄTHERVasastans Judo