Södra Judo Open IV 2019-11-23 Torvalla Haninge

Categories

Results

U9-2 (4)
1.Samir USMONOVTäby JK
2.Felicia HEYDEREkerö Budo
3.Frank ÖQUIST STERNERTyresö Judo & Jujutsuklubb
U9-3 (4)
1.Mustafa GHZAILBorlänge JK
2.Leonor FARHANDSigtuna BK
3.Eric ÖBERGNacka JK
U9-4 (4)
1.Fannar THORMODSSONJudoclub Reykjavik
2.Isak DESROSESKnivsta JK
3.Lisa VESTINIK Södra
U9-5 (4)
1.Junie MATTSSONTrollhättans JK
2.Felix ERICSSONIK Södra
3.Märta SVENSSON-JOHANSSONHavsörnens JK
U9-6 (4)
1.Anton ÅKERMANUppsala Norra Judoklubb
2.Mikael LINDGRENSaltsjö JK
3.Elis BRITZ ENGLUNDTyresö Judo & Jujutsuklubb
4.Zoe AUNOLAIK Södra
U9-7 (4)
1.Baker ALOMARBorlänge JK
2.Sam COHENKnivsta JK
3.Nils LÖNNBERGTyresö Judo & Jujutsuklubb
U9-8 (4)
1.Tim ÖBERG SELLSTONEIK Södra
2.Max EKDAHLTyresö Judo & Jujutsuklubb
3.Nils SÄLLYLA LARSSONSPIF Judo
U9-9 (3)
1.Amélie CANONNacka JK
2.Alexander SVENSSONTyresö Judo & Jujutsuklubb
U9-1 (4)
1.Stefan PEKKIMagas, Vantaa
2.Mohammad ALHALAKBorlänge JK
3.Tim LANEUppsala Norra Judoklubb
U9-10 (3)
1.Evielle NSUNDIIK Södra
2.Ofelia ELVINTyresö Judo & Jujutsuklubb
U9-11 (3)
1.Mohamad AMKIDHBorlänge JK
2.Tyra NORBERGEkerö BK
U11-2 (4)
1.Alma WIIKLandvetter JK
2.Zion JOHANSSONIK Södra
3.Niobe ARRELLHavsörnens JK
U11-3 (4)
1.Troy LOWTONSaltsjö JK
2.Albin LUNDGREN ANDERSSONBorlänge JK
3.Lave STRIDUppsala Norra Judoklubb
U11-4 (4)
1.Oscar EVANSSigtuna JK
2.Ahmad EMKIDEHBorlänge JK
3.Milo FORSELLIK Södra
U11-5 (4)
1.Sofia PEKKIMagas, Vantaa
2.Emma THUERINGERJudoclub Reykjavik
3.Hilda SKOGLUNDFrövi JK
U11-6 (4)
1.Alexander GAMARSPIF Judo
2.Benjamin LODHIFrövi JK
3.Alvin VESTINIK Södra
U11-7 (4)
1.Gurami TSIKLAURIStockholms JK
2.Zakaria KASSEMUppsala Norra Judoklubb
3.Sigge LENNSTRANDTäby JK
U11-8 (4)
1.Theo KÄRFSTEDTKristinehamns JK KFUM
2.Orri HELGASONJudoclub Reykjavik
3.Elton LUNDHSaltsjö JK
4.Cornelis ISBERGStockholms JK
U11-9 (4)
1.Anna GIORGIIK Södra
2.Khatira VELIEVASPIF Judo
3.Tindra TAMMERTSigtuna JK
U11-1 (4)
1.Stefan PEKKIMagas, Vantaa
2.Lucas RISTRÖMOxelösunds JK
3.Ludvig MOLANDERSPIF Judo
U11-10 (4)
1.Khaled AKKADBorlänge JK
2.Alexander SOMATumba JK
3.Sham ZAHLANNorrköpings JK
U11-11 (4)
1.Olivia JANSSONSigtuna JK
2.Hanna MATTSSONIK Södra
3.Greta HAMMARStockholm Judo Dojo
U11-12 (4)
1.Vide KVIST SJUNNERYDIK Södra
2.Luka GIRDZIJAUSKASSolna Judo Club
3.Ali GHARIRIBorlänge JK
U11-13 (4)
1.Ludwig SKARINNorrköpings JK
2.Lilye WALLINHavsörnens JK
3.Elliott ERIKSON-MALMBORGTäby JK
U11-14 (4)
1.Temunjin MOLOMTumba JK
2.Linus LILJEQUISTOxelösunds JK
3.Robin MATTSSONIK Södra
U11-15 (4)
1.Nils PEDERSENSolna Judo Club
2.Agaton WAHLSTRÖMIK Södra
3.Louis GIORGIIK Södra
F13-2 (4)
1.Sofia CORDOVAStockholms JK
2.Sara HANSSONKnivsta JK
3.Maja FLYGARELinköpings JK
F13-3 (5)
1.Hanna BABULFATHIK Södra
2.Wilma LUNDHSaltsjö JK
3.Mira KÖRDELTrollhättans JK
4.Natasha ANDERSSON BERNTSSONNorrköpings JK
F13-4 (3)
1.Minna HOLZSödertälje JK
2.Helena BJARNADOTTIRJudoclub Reykjavik
F13-5 (3)
1.Klara HÖGBACKKnivsta JK
2.Elvira SKOGLUNDFrövi JK
F13-6 (3)
1.Liwia WALLINHavsörnens JK
2.Elektra GUGEAIK Södra
F13-1 (3)
1.Maryam BADAWYICELAND/UMFN
2.Sofia PEKKIMagas, Vantaa
P13-2 (5)
1.Samir POBLOCKAStockholms JK
2.Linus NORLINSaltsjö JK
3.Albin WIIKLandvetter JK
4.Alfons BERGQVISTArboga JK
P13-3 (5)
1.Marsel THIMOROVStockholms JK
2.Nikoloz GORGADZEKaidzen Sport
3.Leo PEHRSSONIK Södra
4.Erik EKBERGOxelösunds JK
P13-4 (5)
1.Hugo IVARSSONOxelösunds JK
2.Oscar ERIKSSONBorlänge JK
3.Troy ELGBRATTLandvetter JK
4.Vilmer RANHAGENTäby JK
P13-5 (5)
1.Nikoloz GURULIStockholms JK
2.Nilo ERIKSSONSaltsjö JK
3.Ted EDLING-RINGMANSöderhamns JK
4.Svante BROOKETyresö Judo & Jujutsuklubb
P13-6 (5)
1.Vincent LUNDBERGStockholms JK
2.Hampus EKHOLMSolna Judo Club
3.Ahmad IBRAHIMSöderhamns JK
4.Leo COHENKnivsta JK
P13-7 (5)
1.Pijus GREBLIAUSKASStockholms JK
2.Theo OLSSONSaltsjö JK
3.Djabrail IBRAGIMOVSöderhamns JK
4.Romans PSENICNIJSJudoclub Reykjavik
P13-8 (5)
1.Viktor BÅÅTHEIK Södra
2.Ali HAJIYEVFrövi JK
3.Zacharias EL ZEINSPIF Judo
4.Wilhelm PEGELStockholms JK
5.Daniel SCHROMMOulun Judokerho
P13-9 (5)
1.Mikael ISAKSSONJudoclub Reykjavik
2.Kalle MATTSSONStockholms JK
3.Carl ORRBOFrövi JK
4.Eli FÄLDTKnivsta JK
P13-1 (5)
1.Jakob IVARSSONOxelösunds JK
2.Eino PIRTTIKOSKIOulun Judokerho
3.Aleksei MORZOVStockholms JK
4.Sebastian SAMUELSSONSPIF Judo
P13-10 (3)
1.Wilmer MATTSSONTrollhättans JK
2.Erik ROSENSKRANSIK Södra
P13-11 (3)
1.Christian GHEORGHESödertälje JK
2.Matas NAUDZIUNASJudoclub Reykjavik
F15-48 (4)
1.Sofia CORDOVAStockholms JK
2.Alva LARSSONTrollhättans JK
3.Alvida ÖSTERMANTäby JK
4.Freja VELANDERTrollhättans JK
F15-57 (5)
1.Vilja KÖRDELTrollhättans JK
2.Weronika GALATZIK Södra
3.Emelie GRANUDDLandvetter JK
4.Marina MALLOUSTrollhättans JK
F15+63 (7)
1.Ada NARVAOulun Judokerho
2.Alva ENGLUNDTrollhättans JK
3.Linnea GRANVOLDBorlänge JK
3.Nicola POBLOCKAStockholms JK
P15-38 (4)
1.Oscar ERIKSSONBorlänge JK
2.Samir POBLOCKAStockholms JK
3.Aleksei MORZOVStockholms JK
P15-46 (5)
1.Henry GHISLERStockholms JK
2.Vincent LUNDBERGStockholms JK
3.Nikoloz GURULIStockholms JK
4.Adalsteinn BJORNSSONJudoclub Reykjavik
P15-50 (6)
1.Vidar LOVANGLinköpings JK
2.Viktor BÅÅTHEIK Södra
3.Daron HANCOCKJudoclub Reykjavik
3.Lechao MOSESSONIK Södra
P15-55 (4)
1.Ville MATTSSONStockholms JK
2.Uno HELLMANFrövi JK
3.Axel WESTBERGSaltsjö JK
P15-60 (3)
1.Kim ASPELINIK Södra
2.Vide SALOMONSONUppsala JK
P15-66 (3)
1.Rasmus JIMMERHOLTIK Södra
2.Vincent LODHIFrövi JK
P15+73 (3)
1.Jóhannes PÁLSSONICELAND/UMFN
2.Teodor WALLÉNArboga JK
F18-57 (3)
1.Felicia GRANUDDLandvetter JK
2.Ella FRITZELL HAMNLUNDFrövi JK
F18-63 (5)
1.Anni NARVAOulun Judokerho
2.Louise BJERSBOTäby JK
3.Weronika MONTANIK Södra
P18-55 (8)
1.Kasperi NIEMENKARIOulun Judokerho
2.Ville MATTSSONStockholms JK
3.Daníel ÁRNASONICELAND/UMFN
3.Hugo ELIASSONTäby JK
P18-60 (4)
1.Kim ASPELINIK Södra
2.Ebbe LEDINFrövi JK
3.Lucas LUNDQVISTUppsala JK
P18-66 (8)
1.Sean WENNERLANDÅkersberga JK
2.Ingólfur RÖGNVALDSSONICELAND/UMFN
3.Feliks HEIKKILÄOulun Judokerho
3.Eiric AARDALSBAKKEÅkersberga JK
5.Aron HÖÖKBålsta JK
5.Rasmus JIMMERHOLTIK Södra
7.William SJÖBLOMUppsala JK
7.Benjamin HELLBLOMUppsala JK
P18-73 (8)
1.Dato DVALISHVILIStockholms JK
2.Tome BOKOFOSPIF Judo
3.Simon LARSSONSödertälje JK
3.Kevin ASPELINIK Södra
P18-81 (3)
1.Tor BLOMDAHLSPIF Judo
2.Valter WOIVALINÅlands judoklubb
P18+90 (3)
1.Valter WOIVALINÅlands judoklubb
2.Jóhannes PÁLSSONICELAND/UMFN
D21+78 (3)
1.Melina ARAMBUROLandvetter JK
2.Heiðrún PÁLSDÓTTIRICELAND/UMFN
H21-55 (3)
1.Daniel ÁRNASONICELAND/UMFN
2.Ville MATTSSONStockholms JK
H21-66 (3)
1.Alexander DAHLINFrövi JK
2.Ingólfur RÖGNVALDSSONICELAND/UMFN
H21-73 (6)
1.Dato DVALISHVILIStockholms JK
2.Martin SÖDERBERGIK Södra
3.Tome BOKOFOSPIF Judo
3.Simon LARSSONSödertälje JK
H21-90 (3)
1.Leonidas HYTÖNENIK Södra
2.Karl BÅÅTHEIK Södra
HV-ÖV1 (4)
1.Jarmo KIVIHARJUVisby JK
2.Marco AGUIRREVisby JK
3.Kaya HASSANArboga JK
4.Mattias SKOGLUNDFrövi JK
HV-ÖV2 (3)
1.Jimmy ANDERSSONNorrköpings JK
2.Essam ZAHLANNorrköpings JK
D-63 (5)
1.Sandra LUNDKVISTSPIF Judo
2.Melina ARAMBUROLandvetter JK
3.Asta lovisa ARNORSDOTTIRJudo Federation of Iceland
4.Muriel STEINERTäby JK
D+78 (3)
1.Heiðrún PÁLSDÓTTIRICELAND/UMFN
2.Emma SÄLLYLÄSPIF Judo
H-INOF (4)
1.Mattias SKOGLUNDFrövi JK
2.Emanuel NILSSONGöteborgs JK
3.Milan MILOSEVICSigtuna JK
H-ÖV (4)
1.Kevin NESTORNorrköpings JK
2.Jimmy ANDERSSONNorrköpings JK
3.Essam ZAHLANNorrköpings JK
SN-3 (3)
1.Galina BIBIK BENITEZVasastans Judoklubb
2.Riitta VENÄLÄINENVasastans Judoklubb
SN-4 (3)
1.Kristoffer TÖRNQVISTIK Västra Mölndal
2.Andreas OSKARSSONIK Västra Mölndal
SN-5 (4)
1.John BJÖRKLUNDFrövi JK
2.Mikael JÄRSÄTERVasastans Judoklubb
3.Elias MOBERGIK Södra
SN-6 (4)
1.Pelle BRISENHEIMIK Södra
2.Zara STORMIK Västra Mölndal
3.Sofie LERINIK Södra
SN-7 (5)
1.Gabriel SIRÉNEkerö Budoklubb
2.Rasmus PETTERSSONFrövi JK
3.Ludwig RÖSSELHARTHIK Södra
4.Emily MUTHÉNIK Västra Mölndal
SN-8 (3)
1.Hugo MÅRDSTEDTLandvetter JK
2.Bernabe ORELLANAIK Södra
SN-9 (3)
1.William ERICSSONLandvetter JK
2.Daniel ANGLÉNIK Södra
H-81 (5)
1.Leonidas HYTÖNENIK Södra
2.Martin SÖDERBERGIK Södra
3.Fredrik SVÄRDSTRÖMFrövi JK
4.Andrés nieto PALMAICELAND/UMFN
H-90 (5)
1.Karl BÅÅTHEIK Södra
2.Kevin NESTORNorrköpings JK
3.Emil GLADKnivsta JK
4.Essam ZAHLANNorrköpings JK
SN-1 (5)
1.Liam BRANKOVICLandvetter JK
2.Josefine BOIJE AF GENNÄSStenungsunds JK
3.Camilla GUNNARSSONLandvetter JK
4.Max FINESSI HOLMHuddinge Judo
SN-10 (5)
1.Malin TIHVANGävle Judo Club
2.Maja LUNDINFrövi JK
3.Michaela JOHANSONIK Södra
4.Julia HAGENFELDTIK Västra Mölndal
SN-11 (4)
1.David SKOGSBERGGävle Judo Club
2.Daniel SJÖBLOMIK Södra
3.Thomas HAMLETIK Västra Mölndal